• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/incelerbutikotel/notifications/
  • https://twitter.com/mince1953
  • https://www.instagram.com/incelerkonagi/
KARADENİZ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret28983

3 GECE 4 GÜN GEZİ PROGRMI

3 GECE 4 GÜN GEZİ PROGRAMIMIZ

BAŞLANGIÇ: HER HAFTA ÇARŞAMBA

Misafirlerimizle Trabzon’da buluşup 12:00 de özel araçlarımız ile Trabzon’dan hareket ediyoruz. Birinci

durağımız yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra

UZUNGÖL’e varıyoruz. Sonrasında Çağlayan vadisine gelerek TAŞ KÖPRÜ’yü gezip konağa dönüyoruz.

UZUNGÖL

Uzungöl, Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı turistik belde. Trabzon’a olan uzaklık 99 km Çaykara'ya ise 19 km'dir.sık ormanları ve doğal güzelliği ile özellikle Arap turistleri cezbetmektedir.

Gölün oluşum hikayesi: Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Uzungöl, ülkemizin yağmur ormanlarının bulunduğu, Soğanlı ve Kaçkar Sıradağları'nın birleşim yerinde bulunmaktadır. Bu bölge aynı zamanda dünyada ılıman bölgede bulunan en yaşlı ormanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bol yağış ve nisbi ılıman iklimi sayesinde yılın her mevsiminde yeşildir.

Demirkapı ve Soğanlı dağlarında tespit edilmiş 60'tan fazla endemik bitki türü bulunmaktadır. Yabanıl hayvan hayatı açısından da zengin bir çevre içerir.

Burada memeli hayvanlardan, Boz ayı, Karaca, Kurt, Çakal, Tilki, Yaban domuzu, Vaşak, Porsuk, Sansar, Su samuru, Çengel boynuzlu dağ keçisi, Yaban keçisi vb. türler bulunmaktadır. 

Bölgede 311 cinse ait toplamda 658 adet bitki çeşidi vardır.PERŞEMBE

Sabah kahvaltıdan sonra

Fırtına Vadisi ‘ne girip sırası ile ZİLKALE- GİTO

YAYLASI-PALOVİT ŞELALESİ-POKUT SAL YAYLASI ve AYDER YAYLASI

İnceler Konağı'nda kahvaltımızı yaptıktan sonra araçlarımıza binerek Fırtına Vadisine gidiyoruz.42 km lik bir mesafeyi geçtikten sonra dizi çekimlerine konu olan meşhur 

''Şenyuva'' diğer adı ile ''ÇİNÇİVA''ya ulaşıyoruz.Bu noktadan itibaren bizi yaklaşık 1 saat sürecek pek de rahat olmayan bir yola girerek Pokut Yaylasına doğru yol alıyoruz. Bu noktaya ulaşmamız yaklaşık 1 saatimizi alacaktır.
ÇİNÇİVA dan 1-1,5 saat sonra POKUT YAYLA’sındayız.


POKUT
Çamlıhemşin ilçe merkezine 18 km dir.2032 metre yükseklikte huzur arayanların aradığı bir yayladır. Rize yaylaları içinde en popüler olanlardan biridir.1800 metrelerden sonra ağaç yetişmemesine rağmen Karadeniz rüzgarlarını bolca aldığı için kısmen çam ormanlarının bulunduğu yaylaya Fırtına vadisindeki Çinçiva kahvesinden sola dönüldüğünde yaklaşık 1-1,5 saatlik off road bir zeminde ulaşım sağlanır.